Szkoła Podstawowa

11 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: wójt i sekretarz gminy p. Jacek Pawluk i p. Maria Skóra, przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Szponar, kierownik biblioteki publicznej p. Magdalena Marzec, animator kultury p. Ewa Zajmała.

Zebrani na holu mieli okazję usłyszeć nowelę Marii Konopnickiej pt. „Dym”, którą czytali zaproszeni goście oraz dyrektor szkoły p. Danuta Mazur. Po przeczytaniu utworu pani dyrektor przybliżyła uczniom realia epoki, w której żyli bohaterowie noweli – wdowa i jej syn Marcyś. Jak się okazało, utwór spodobał się uczniom, którzy bez trudu odpowiadali na pytania związane z treścią „Dymu”.

Akcji Narodowego Czytania w naszej szkole towarzyszyła miła atmosfera w scenerii rekwizytów minionych lat – starego świecznika, obrusu, serwety oraz gazetki z autorami i tytułami znanych nowel.

                                                                                                                    Anna BelczarzKontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza