Szkoła Podstawowa 2018/19

Nareszcie! W dniach 15-17 kwietnia uczniowie klasy VIII napisali pierwszy poważny egzamin. Poniedziałek, wtorek, środa - trzy dni wytężonej pracy, myślenia, skupienia. Nie ma co ukrywać- był też stres. Najpierw egzamin z języka polskiego, następnie – z matematyki i na koniec z języka angielskiego lub języka niemieckiego. Wszyscy w strojach galowych, bluzki i koszule lśniły bielą i elegancją; krawaciki, muszki, garnitury, spódniczki, pantofelki podkreślały wyjątkowość egzaminacyjnych dni.

Egzamin (jak wypowiadali się ósmoklasiści) nie był łatwym sprawdzianem. Zadania i ćwiczenia wymagały myślenia i wykazania się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Mimo chłodnych kwietniowych dni – nikomu zimno nie było; uczniów rozgrzewały emocje i przeżycia. Z sal egzaminacyjnych młodzież wychodziła z wypiekami na twarzy i rozgrzanymi myślami.

Dobrze, że od 18.04. zaczyna się krótka świąteczno-wiosenna przerwa, która pozwoli uczniom wyciszyć przeżycia i egzaminacyjny stres.

                                                                                                                  Anna Belczarz


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza