Szkoła Podstawowa 2018/19

25 marca w naszej szkole gościliśmy p. Ewę Michalak-Łosiewicz wraz z mężem. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie zebrali się nauczyciele oraz uczniowie wszystkich klas, począwszy od kl. I SP a skończywszy na III G.

Po przywitaniu naszych gości przez p. dyr. Danutę Mazur rozpoczęła się seria pytań do p. Ewy – osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim. Bohaterka dnia przybliżyła dzieciom i młodzieży zagadnienie niepełnosprawności oraz opowiedziała swoją historię – ucierpiała w wyniku wypadku samochodowego. Pani Ewa cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, nawet te najtrudniejsze. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził pokaz jazdy wózkiem inwalidzkim oraz symulacja wsiadania do samochodu.

Była to wspaniała lekcja otwartości na drugiego człowieka. Wszyscy zgromadzeni przekonali się, iż osoby niepełnosprawne w niczym nie ustępują osobom zdrowym, normalnie funkcjonują, mają swoje pasje i marzenia, które starają się realizować. Mimo swojej sytuacji zachowują pogodę ducha i z uśmiechem idą przez życie.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie bliżej poznali trudności, z jakimi osoby niepełnosprawne borykają się na co dzień oraz docenili swoją sprawność. Historia p. Ewy to przestroga dla dzieci i młodzieży – przyszłych kierowców, którzy odpowiadają nie tylko za siebie, ale także za innych użytkowników dróg.

                                                                                              Aneta ZalewaKontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza