Szkoła Podstawowa 2018/19

W dniu 5 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się impreza ph. „Baśniopisarze znani dzieciom z całego świata”. Celem spotkania była promocja czytelnictwa. Uczniowie, którzy najczęściej odwiedzali bibliotekę w I półroczu, zostali wyróżnieni i zaprezentowali się przed publicznością. Pięknie przeczytali fragmenty najbardziej znanych i lubianych autorów baśni : H.Ch. Andersena, Jakuba i Wilhelma Grimm oraz Charlesa Perraulta.

 W drugiej części imprezy uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.  W związku z tym musieli wykazać się znajomością treści baśni oraz wiedzą na temat poszanowania książek. Mali czytelnicy złożyli uroczystą przysięgę, po czym każdy z nich otrzymał dyplom, zakładkę do książki oraz drobny upominek. Na pamiątkę zostało zrobione wspólne zdjęcie.

Na zakończenie odbył się bal kostiumowy.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a szczególnie dla pani Justyny Brzozowskiej za słodkie upominki dla najlepszych czytelników.

Organizatorami imprezy były wychowawczynie klas I-III : p. Małgorzata Skiba, p. Irena Gromadzka, p. Ewa Skrzypa, p. Teresa Sobaszek oraz bibliotekarka szkolna - p. Barbara Słupska.



Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza