Szkoła Podstawowa 2018/19

10 stycznia na zaproszenie wychowawców - p. Doroty Dobosz i p. Doroty Tutki, do szkoły przybyli policjanci z Wydziału do Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Funkcjonariusze - sierż. szt. Waldemr Buczek i asp. szt. Marian Róg spotkali się z uczniami klas V i VII

i zapoznali ich z systemem kar, jakim mogą podlegać młodzi ludzie, gdy dopuszczą się demoralizacji lub czynów karalnych. Wyjaśnili też, co oznaczają demoralizacja, wykroczenie, czyn karalny. Dużo uwagi poświęcili tzw. cyberprzemocy, zwłaszcza umieszczaniu w sieci treści krzywdzących inne osoby. Przestrzegali przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali jak można uchronić się przed cyberprzemocą i gdzie szukać pomocy gdy staniemy się ofiarą takiego ataku. Przypomnieli też o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii oraz w ruchu drogowym, zwłaszcza w warunkach zimowych. 


 

 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza