Szkoła Podstawowa 2018/19

Wielkimi krokami zbliża się niezwykła i wyjątkowa rocznica narodowa. 11 listopada minie setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli, po tylu staraniach, zrywach narodowych okupionych setkami ofiar, zabiegach dyplomatycznych i sporach  nasza Ojczyzna znów pojawiła się na mapie Europy. Dla naszych dziadków było to przeżycie nieporównywalne z niczym innym.

 

W naszym kraju od roku dzieją się różne wydarzenia mające uczcić tę Wielką Rocznicę. Wiele inicjatyw podjęła też nasza szkoła. Ponieważ 11 listopada przypada w tym roku w niedzielę, uroczyste podsumowanie obchodów z okolicznościową akademią odbędzie się 9 listopada w piątek i rozpocznie o godz. 11. 11. odśpiewaniem 4 zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego"

29 października na apelu pani dyrektor poinformowała o akademii  i zaproponowała, by wszyscy w tym dniu przyszli do szkoły odświętnie ubrani - na biało-czerwono lub galowo z czerwonymi lub biało-czerwonymi elementami. Przypomniała o wywieszeniu flag w naszych domach. Rozdała też dyplomy uczniom, którzy w ostatnim czasie brali udział w konkursach i zawodach a pierwszoklasistom wręczyła szczególne upominki: pamiątkowe zeszyty i długopisy z patriotycznymi symbolami.


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza