Szkoła Podstawowa 2018/19

W piątek 26 października  klasy VII, VIII i III gimnazjum uczestniczyły w przedsięwzięciu organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, które nosi tytuł “Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość".

Jego celem jest zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach), ale też „zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów, iż szkoła zawodowa to wybór gorszy, świadczący o niskich ambicjach i zdolnościach”.

W tym roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyła się już druga edycja tej akcji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: poseł Tomasz Zieliński, dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu Monika Żur, wizytator kuratoryjny Stanisław Kowalczyk ,wiceburmistrz Michał Dec oraz starosta Kazimierz Paterak, który powitał wszystkich zgromadzonych i poinformował, że na terenie powiatu biłgorajskiego funkcjonuje 8 szkół zawodowych, w których łącznie jest 2,5 tys. miejsc, w klasach o 34 profilach.

Podczas spotkania dzięki prezentacjom, pokazom, filmikom, degustacjom przygotowanym przez starszych kolegów – uczniów szkół zawodowych,  przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów  mieli okazję zobaczyć, czego  i   w jaki sposób uczą się ci, którzy wybrali technikum, szkołę branżową czy policealną.

Naszymi uczniami opiekowali się p. Anna Belczarz, p. Dorota Tutka i p. R. Skrzypa. 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza