Szkoła Podstawowa 2018/19

Tyle słońca tej jesieni! I tyle słońca było w naszej szkole! Dlaczego? - pierwszoklasiści z wielkim przeżyciem składali dziś - 17 października - wobec zebranych na sali gimnastycznej uroczyste ślubowanie

Na sali gimnastycznej zaroiło się dziś od galowych uczniowskich strojów. Obecni byli rodzice, dziadkowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, wszyscy uczniowie. Gościem szczególnym, który zaszczycił szkolną uroczystość, była pani Ewa Szponar – przewodnicząca Rady Rodziców.

Uczniowie klasy I wspomagani prze starszych kolegów z kl IV i VII zaprezentowali część artystyczną. To ich debiut na szkolnej scenie. Trzeba przyznać, że piosenki i wiersze pierwszoklasistów wzbudzały niemałe zainteresowanie wśród słuchaczy.
Nad całością czuwała wychowawczyni – pani Irena Gromadzka. Najwięcej emocji zawsze wzbudza chwila ślubowania. Tak było i tym razem. Pani dyrektor Danuta Mazur i pani wicedyrektor Ewa Brodziak oraz p. Irena Gromadzka wobec zebranych dokonały aktu pasowania na ucznia klasy I. Dzieci z przejęciem słuchały słów dyrektora „Pasuję cię na ucznia klasy I”, po czym odpowiadały „Obiecuję być dobrym uczniem/ dobrą uczennicą”. Duży ołówek przewiązany biało-czerwoną wstęgą
i dotykający ramienia pierwszoklasisty dopełniał aktu pasowania na ucznia.

            Drodzy uczniowie klasy I! Życzymy Wam wiele radości w szkole i samych piątek.

                                                                                                                                      Anna BelczarzKontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza